Gond nélkül jutott tovább a címvédő
23
2018
2018. március 23.  |  21:20
A Cegléd-Szekszárd hosszabbításos mérkőzés miatt néhány percet csúszott a további program. Este már a címvédő és egyben házigazda Sopron is bemutatkozott, amely az egyik legjobbját, a nigériai centert, Sarah Imovbioh-t nélkülöző PEAC-Péccsel csatázott.

Az első négy és fél percben a bajnoki listavezető nem hibázott dobást, 7-12-nél időt kért a PEAC. Hiába, Milovanovics tarthatatlan volt, tizenhetet vállalt az első negyedben, egymaga többet dobott, mint a teljes Pécs. Elég sima volt az első felvonás (14-32).

Page középtávolijával folytatódott a játék, majd Salvadores tett rá egy triplát. 18-39-nél időt kértek a baranyaiak, de a Sopron lendületét nem tudták megtörni. Mandics egyedül kevés volt, a hajrához érve a harmincat is átlépte a különbség, a félidőben 24-53 volt az állás.

Idejekorán eldőlt a meccs, a második félidő már csak formalitás volt. A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség, végül negyvenhatnál állt meg. A címvédő továbbjutott, a PEAC legjobbja nélkül elhullt - írta a bb1.hu.

PEAC-Pécs – Sopron Basket 49–83 (14–32, 10–21, 12–18, 13–12)