Hosszabbítás után ment tovább a Szekszárd
23
2018
2018. március 23.  |  18:00
A tavalyi döntős Cegléd és a bajnoki alapszakasz elsőségre hajtó Szekszárd csatájával folytatódott a női Magyar Kupa nyolcas döntője Sopronban.

Mokango kosarával indult a derbi, 6-0-val kezdett a CEKK, melynek az első öt mezőnykísérlete (és egy büntetője is) hibátlan volt, miközben a másik oldal pocsékul tüzelt (0/6 tripla, mezőnyből 14.3%), de így is szoros volt a küzdelem, az első negyed derekán 11-9 állt a táblán, az első etap végén pedig 17-18.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a folytatásban is, Mokango és Studer voltak a csapataik vezérei. Hol egyik, hol másik gárda járt pár ponttal előbbre. A félidő is abszolút egál volt (33-33).

Továbbra is a Cegléd célzott sokkal pontosabban, de mégis McCall kosarával folytatódott a fordulás után a mérkőzés. Mégis a Pest megyeiek jöttek lendületbe, Mokango mellé Popovics is felnőtt, 20-9-re megnyerték a harmadik felvonást, máris kétszámjegyűvé vált a különbség (53-42). McCall ráadásul a 29. percben összeszedte negyedik személyhibáját.

A Szekszárd azonban jelezte, még nincs vége a dalnak: egy 2-9-es szériával 53-42-ről lett 55-51. Időt is kért Cziczás László. Két perc volt hátra, amikor Theodoreán triplájával már csak egy volt közte (57-56). McCall büntetőivel pedig már a tolnaiak jártak előbbre. Medgyessy két büntetője után Krnjic dobott duplát. Izgalmasan alakult a hajrá, McCall kiszállt, Mokango csak egy büntetőt dobott be, alig fél perccel a vége előtt, 60-60-nál a Szekszárd kért időt. Bálint kulcspillanatban vágta be második hármasát, majd Popovics még a helyére küldött két büntetőt, Oblak viszont egyet rontott, majd odaütött Kányásinak. Ez döntőnek bizonyult, ugyanis a 19 éves hátvéd hosszabbításra mentette a meccset (64-64).

Bálint középtávoliját követően Popovics egalizált a büntetővonalról, majd Gereben sem hibázott. A végére elfáradt és elfogyott a Cegléd, így a Szekszárd, ha vért izzadva is, de behúzta a meccset. Zseljko Djokics együttese holnap a Győrrel csatázik – írta a BB1.hu.

VBW CEKK Cegléd – Atomerőmű KSC Szekszárd 71–75 h.u. (17–18, 16–15, 20–9, 11–22, 7–11)