Pusztai Petra pasaréti parádéja
19
2018
2018. március 19.  |  10:00
Remek rangadókkal kezdődött a felsőházi rájátszás a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A Vasasnak a címvédő BEAC ellen 81, a Szegednek pedig az egyedüli veretlen Csata ellen 85 dobott pont sem volt elég a sikerhez. Több kiemelkedő egyéni teljesítményt is hozott a rájátszás első hétvégéje, az élre mindenképpen BEAC hátvédjének, Puszai Petrának a 39 pontos pasaréti parádéja kívánkozik. Az alsóházban a Petőfi SE színeiben Kalocsai Dorina tripla-duplát ért el, mégsem örülhetett, csapata kikapott Szombathelyen.

Az 1-9. helyért

Vasas Akadémia - ELTE-BEAC Újbuda 81-85

Színvonalas, fordulatos meccsen győzte le a címvédő a pasaréti együttest a rájátszás kezdetén. Pusztai Petrával (39/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) egész egyszerűen nem tudott mit kezdeni a Vasas, ráadásul akadt egy remek "szárnysegédje" is Gocsmann Ágota (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) személyében. Kettejük kitűnő játéka elég volt a csapatként "több lábon álló", a Varga Alíz (19 pont, 6 lepattanó), Mérész Beatrix (18 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Dombai Réka (16/3 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 gólpassz), Tóth Orsolya (12/6 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette Vasas legyőzéséhez. A meccs a záró etap közepén dőlt el, amikor 4 pontos BEAC-vezetésnél Pusztai egyetlen triplája egy 10-4-es vendég rohamot indított útjra, s a 38. percben 10 ponttal vezetett a címvédő. A hajrában csak szorossá tudták tenni a meccset a hazaiak, megfordítani nem.

Szeged KE - Csata DSE 85-88

Újabb remek rangadó, a szegedi ütközet méltó volt a Hepp-kupa két döntőséhez. A talán A-csoportos színvonalúnak is minősíthető első félidőt követően 51-48-ra vezetett a leginkább Lelik Réka (27/12 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Boros Dorka (16 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Mányoky Réka (10/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) és Pálinkás Enikő (10 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) eredményességére építő, a bajnokságban egyedüliként veretlen Csata.

Szünet után a fővárosiak rátettek még egy lapáttal, s a záró etap előtt 15 ponttal vezettek. A Szegednek azonban volt tartása, Jáhni Zsófia (24/3 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Vári Zita (22/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Tóth Cecília (14/6 pont, 5 gólpassz) és Radócz Fanni (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével hosszú hajrát nyitott a záró etap közepén - addig tartotta 10 pont fölötti előnyét a Csata. A hazaiak egy 11-2-vel 3 pontra feljöttek, de fordítani nem tudtak, így a Csata egy remek mérkőzésen őrizte meg veretlenségét.

Ajka - Cserpes Trudi - BKG DSE Szigetszentmiklós 40-64

Talán a hosszabb szünet miatt kezdett nagyon tompán, sok hibával a szigetszentmiklósi együttes, s ezt kihasználva a Balsay Rita (12 pomt, 8 lepattanó, 5 eladott labda. 3 gólpassz) vezette hazaiak tetemes, 11 pontos előnyt szereztek. A folytatásban a magára találó, védekezését rendező BKG fölénybe került, minden negyedben 10 pont alatt tartotta ellenfelét, Doktor Anna (17/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével a harmadik negyedben fordított, s szünet után már egyértelműen ellenfelére kényszerítve akaratát fölényes győzelmet aratott. A lepattanózást 54-47-re nyerő szigetszentmiklósiak - a pont nélkül záró Gundel-Takács Anna egymaga 14-et - 23 labdaeldásba hajszolták bele az ajkai játékosokat, míg a vendégek csak 11 alkalommal veszítették el a játékszert.

10-18. helyért

Széchenyi KA Győr - Nyíregyházi KS 61-76

A 22-6-ra megnyert harmadik negyed, valamint Papp Klaudia (23/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Farkasinszki Orsolya (18 pont, 10 lepattanó) és Takács Anna (11/6 pont) eredményessége révén a Nyíregyháza magabiztos győzelmet aratott a Nagy Rebeka (11 pont, 12 lepattanó), Biczó Laura (10 pont, 4 lepattanó) duó vezette győri fiatalok otthonában.

ZTE NKK II. - PINKK SE 57-64

Hiába hajráztak hatalmasat Kovács Georgina (22/12 pont - 24 mezőnykísérlet) és Liska Nikoletta (12 pont, 14 lepattanó) vezérletével a zalaiak, az első három negyedet kontrolláló, s 30 perc után 20 pontos előnyben lévő, Zsilinszky Lilla (25 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Raus Vivien (21/9 pont, 10 lepttanó), valamint a hatalmas mezőnymunkát végző Tijana Csukics (7 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 9 gólpassz) vezette baranyaiak 7 pontot megtartva előnyükből értékes idegenbeli győzelmet arattak.

A 19-26. helyért

Szombathelyi ESE - FONTI TRANS-Petőfi SE 77-64

Hiába ért el tripla-duplát Kalocsai Dorina (20/3 pont, 12 lepattanó, 7 szerzett labda, 10 gólpassz) és dupla-duplát Mojzes Gina (18 pont, 11 lepattanó), és zárt Molitor Dorottya 11/6 ponttal - 15 mezőnykísérletből -, 5 lepattanóval és 3 eladott labdával a vendég Petőfi SE csapatából, az első három negyedben a játékot a Szabó-Haklits Zsuzsanna (20/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Simon Cintia (17/9 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Jakubovics Dóra (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Molnár Anna (12 pont, 13 lepattanó, 4 szerzett labda) kvartett vezérletével kontrolláló hazaiak összességében magabiztos győzelmet arattak.