Női NB I: A PINKK és a Cegléd is idegenben nyert
17
2018
2018. március 17.  |  22:05
Egy pont döntött a Vasas-PINKK csatában

A kilencedik Vasas fogadta a nyolcadik PINKK-et. Kiegyenlített csatát hozott a mérkőzés, az első félidőben még tízzel vezettek a hazaiak, ám végül a valamivel jobban célzó vendégek Tijana Csukics nyolc másodperccel a lefújás előtt szerzett kosarával idegenben nyertek egy ponttal, és ezzel egy fordulóval az alapszakasz zárása előtt biztossá tették helyüket a nyolccsapatos rájátszásban. A két csapat között így már három győzelemnyi a különbség a tabellán.

Érdekesség, hogy a kozármislenyiek 22(!) eladott labdával is nyerni tudtak – írta a BB1.hu.

Vasas Akadémia - PINKK Pécsi 424 69-70 (25-21, 20-14, 12-17, 12-18)

Budapest
V.: Mészáros, Sallai, Bagi

Vasas: Karakasevic 15, Kalu 15/6, Tóth 2, Mérész 2, Böröndy 9 Csere: Varga 10, Heljic 4, Dombai 12/3.

PINKK: Gémes-Sarok 9/3, Cukic 13/3, Slaughter 15, Benke 4, Cheslek 10 Csere: Sánta 10, Jakovina 5, Ruják 4, Zsilinszki.

Győzelemmel hangolt a kupadöntőre a ZTE

Az első negyed egyik oldalon sem a védekezésről szólt, elég könnyen potyogtak a kosarak. A hazaiak edzője, Gáspár Dávid 13-13-nál kérte ki a meccs első idejét. A tizedik perc végére sikerült is hat ponttal meglépnie a Zetének. A folytatásban visszaesett a tempó, miközben kétszámjegyűvé vált a különbség (33-23). A félidőre sikerült tízen belülre kerülniük a tartalékos fővárosiaknak (39-31).

A szünet után sem javult a színvonal, nagyot birkóztak egymással a csapatok, alig esett kosár a harmadik negyed elején. Hullámzó volt a meccs, előbb látótávolságon belül kerültek Székely-Horváthék, majd visszaállt a közte tíz. A záró felvonás 52-44-ről indult. A végére elkészült erejével az MTK, amely mindössze két pontot dobott az utolsó tíz percben, azt is szinte a legvégén. Igaz a ZTE sem szórta meg magát, ám ez annyira pont elég volt, hogy összességében tizenhéttel nyerjen – írta a BB1.hu.

ZTE NKK - MTK Budapest 63-46 (26-20, 13-11, 13-13, 11-2)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok
V: Hervay T., Menyhárt F., Esztergályos R. (Schaffer B)

ZTE: Koizar 13/6, Kovács -, Gorjanácz 9/3, Hegedüs-Őri 17, Parker 20. Csere: Pavel 4, Gáspár-Szalay -, Liska -.

MTK: Zólyomi 2, Pál -, Adamecz 4, Szabó F. 9, Székely-Horváth 15/6. Csere: Koch 5/3, Cvitkovic 2, Szeitl 4, Wéber 5, Szabó B -.

A Cegléd nyert először az Olimpiai Sportparkban

A Győr-Cegléd mérkőzés előtt Fűzy András társadalmi elnök köszöntötte Laklóth Annát, aki legutóbb az MTK ellen 250. mérkőzését játszotta győri színekben, Varga Zsófia pedig 100. győri meccsére készült.

Az Olimpiai Sportpark első hivatalos kosarát Goree szerezte, a másik oldalról pedig Cooper egy triplával is felavatta a létesítményt. A hazaiaknál Krivacevic szerzett hármast elsőként (4. perc: 5-8). Nehezen lendült játékba Völgyi Péter csapata, 5-12-es ceglédi vezetésnél időt is kért a tréner. A folytatásban újabb vendégtripla következett, a negyed végén 15-19 állt a táblán. A második etap közepén Fields hármasával vette át a vezetést a hazai csapat. A félidő hajrájában azonban egy ceglédi hármassal megint a vendég vezetett (29-32). A félidő utolsó pillanataiban hol az egyik, hol a másik csapat járt előbbre, a legvégén viszont egyik fél sem örülhetett (38-38).

A szünetben a junior bajnokságban ötödik helyezett győri csapatot köszöntötte Fűzy András, aki viszont abból az apropóból vehetett át emlékplakettet, hogy a mostani volt a klub történetének 500. tétmérkőzése. A második félidő első kosarát a ceglédiek szerezték, amit újabb két vendégtalálat követett. Három és fél perc után Robinson szerezte a vendéglátó első kosarát a negyedben, négy perccel a szakasz vége előtt 45-51-nél kért időt Völgyi Péter. Tartotta előnyét a Cegléd, 55-63-ról indult a záró felvonás. Mínusz tíznél megint időt kért Völgyi Péter (59-69). Hiába, innen már nem volt visszaút csapatának. A Győr hazai pályán is kikapott a Ceglédtől.

CMB Cargo-UNI Győr - VBW CEKK Cegléd 69-83 (15-19, 23-19, 17-25, 14-20)