EC: Ferencz triplájával győzött a Körmend
15
2018
2018. március 15.  |  09:01
Szinte szemernyi esélye sem maradt a továbbjutásra a FIBA Europa Cupban az Egis Körmendnek, hiszen az Unama Reyer Venezia hazai pályán 83-51-re nyert. Gasper Potocnik a mérkőzés előtt honlapunknak azt mondta, már a győzelem is szép eredmény lenne a visszavágón.

Tonut duplájával indult a találkozó, hazai oldalon pedig Ferencz köszönt be egy triplával. A Körmend jól tartotta magát a meccs elején, öt perc elteltével Fanning talált be távolról és közelről is, így alakítva 19-16-ra az állást. Ezt követően azonban megakadt a körmendi támadógépezet, négy és fél percen keresztül nem dobtak pontot a vasiak, húsz másodperccel a negyed vége előtt Wright triplája törte meg a csendet, de ekkor már 22-29 állt az eredményjelzőn.

A második etap jól indult, a 11-2-es körmendi rohamnak köszönhetően – Tuoyo itt 8 pontot dobott, valamint Horti is triplából volt eredményes – két és fél perc sem kellett a fordításhoz. Egyre inkább közeledve azonban a félidőhöz ismét előnyhöz jutottak a vendégek, azt pedig a huszadik perc végére hétpontosra hizlalták, 45-52-nél jött el a pihenő.

Horti kosara volt először jó a második játékrészben, szépen lassan pedig ismét ledolgozta hátrányát a Körmend, a negyed derekához érkezve előbb Ferencz, majd Németh keze sült el, a két triplával 58-57-re átvette a vezetést Potocnik csapata. Fanning negyed végi zsákolásának köszönhetően pedig az utolsó felvonásra is előnyből érkezhettek a vasiak, 65-64.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a záró tíz percben, 67-67, majd négy és fél perccel a vége előtt 77-77 is volt az állás. Már három perc sem volt hátra, amikor Daye triplája beesett, így ötpontos előnyre tettek szert a vendégek, de a Körmend jól hajrázott és fordítani tudott. Wright két triplája után előbb 85-84-re módosult az állás, majd Ferencz triplája után 88-86-nál támadhatott utoljára a Venezia, de Tonut duplája kimaradt, így szép győzelemmel búcsúzott a Körmend a FIBA Europe Cuptól - írja a Bb1.hu.

Egis Körmend - Unama Reyer Venezia 88-86 (22-29, 23-23, 20-12, 23-22)

FIBA Europe Cup nyolcaddöntő, második mérkőzés
Körmendi Városi Sportcsarnok

Körmend: Wright 17/9, Németh 6/3, Ferencz 18/15, Davis 6, Horti 10/3. Csere: Csorvási 4, Fanning 15/9, Halász 2, Tuoyo 10/6.

Venezia: Johnson 8/6, De Nicolao 8/6, Tonut 24/12, Peric 19/3, Watt 7. Csere: Ress -, Jenkins 6/3, Daye 7/6, Cerella 3/3, Billigha 4, Bolpin -.