13
2018
2018. március 13.  |  20:15
Tizenhárom pontos hátrányból vágott neki az Alba Fehérvár a mai Europe Cup-visszavágónak.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a nyitó negyedben, melynek végére sikerült négy ponttal meglépnie a magyar bajnoknak (25-21). Hill vezérletével tovább próbálkoztak a hazaiak, de már ahhoz is nagy erőfeszítés kellett, hogy egyáltalán megtartsák minimális előnyüket a meccsen. A hajrára aztán felcsillant a remény, amikor egy pillanatra 11 pontra meglépett az Alba. A nagyszünetre azonban visszajöt hatra a Juventus (46-40).

Keller kosara után nyolc volt közte a folytatásban, de Simpson triplája lejött, amire aztán 7-0-val felelt az ellenfél. Megint megállt az Alba támadójátéka, a 23. percben 48-47-nél időt kért Dzunics. Kupsas ziccerével már a litvánok vezettek, sőt volt már négy is közte (összességében pedig tizenhét), de Mohammedéknek sikerült a hajrára agresszívebbé válniuk, és végül Filipovity egész pályás triplájával vissza is jött az esély (63-58).

Filipovity ott folytatta, ahol abbahagyta, az ő zsákolása nyitotta a negyedik etapot, de aztán pillanatok alatt visszajött megint kettőre a Juventus. Ezúttal is hullámzó volt a meccs, a kritikus pillanatokban nem jöttek a fehérvári triplák, pedig több lehetőség is volt rá. A kivárásra játszó litvánok pedig minden hibát megbosszultak. 75-72-nél az Utena kért időt, sikerült megnyugodniuk a vendégeknek, akik higgadtak maradtak az utolsó percekre, így bár nyert az Alba Fehérvár, továbbjutni nem tudott a párharcból – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár – BC Juventus Utena 78-76 (25-21, 21-19, 17-18, 15-18)