2017/2018 - BEAC Újbuda KA – Széchenyi KA Győr 51-58
11
2018
2018. március 11.  |  13:37
Mindkét csapat mutatója idáig 2-2 győzelem, illetve vereség volt. Tegnap a BEAC a Kecskemét felett, a Győr a Sopron ellenében diadalmaskodott a keresztjátékok során.

Rácz hármasa, majd egy távoli duplája ragadtatta tapsra a győri híveket, három perc után 5-2-re mentek a zöldek. 2-9-ig bírta a BEAC trénere szó nélkül nézni csapata játékát, aztán tartott egy egyperces fejmosást. 10-13-nál ugyanezt tette Gálos mester a túloldalon, ekkor pont két perc volt még vissza a nyitó negyedből. A széchenyis Takács ziccerével alakult ki az első játékrész végeredménye (12-17).

A második etapban magasabb fordulatszámra kapcsolta a csapatok, sültek a dobások, az újbudai Galántai és a győri Baffy is triplázott. Három perc alatt 21-20-ra fordított a BEAC. Aztán sokáig megálltak a csapatok pontgyártásban, másfél perc volt hátra, mikor Keita egalizált (22-22). A fővárosi Pfandler hatalmas horogjára Suga szép tempója volt a válasz, a negyed utolsó pontjait Nagyi szerezte (30-26).

A harmadik felvonás villámgyors Biczó-Zana kosárváltással indult (32-28). Az iramra nem lehetett panasz, jó ritmusban játszottak a csapatok. Egy tapsot érdemlő, ponttal végződő, látványos BEAC-kombináció után Gálos tréner kért egy percet, hogy rendezze sorait (38-30), de Zana kettesével 10 pontra duzzadt a fővárosiak előnye (42-32). Lassan, de zárkózott Győr, a negyed végén 42-38 állt a táblán.

A negyedik negyedre az utolsó erőtartalékaikat is mozgósították a gárdák, csúsztak-másztak, nem ismertek elveszett labdát. A Zana vezérelte fővárosiak négy perc után is őrizték előnyüket (46-42), de alig egy percre rá fordított a Győr (46-48). Majd Biczó még kétszer betalált (46-52). A győri henger nem állt le, és a vége előtt nem sokkal már 10-zel vezettek (48-58), innen már nem volt visszaút a BEAC-nak.

Az utolsó negyedben parádézó győriek megérdemelten nyertek, így a bajnokság ötödik helyét szerezték meg, az újbudaiak lettek a hatodikok.

Horváth Bianka (BEAC Újbuda KA): - Először is köszönöm a 2000-eseknek ezt a két évet, gyönyörű időszak volt. Másodszor pedig örülök ennek a helyezésnek, mert nagyon sok munkánk volt benne, és a lányok büszkék lehetnek magukra. Gratulálok a Győrnek!

Gálos László (Széchenyi Kosárlabda Akadémia SE): - A mai napon a fizikum helyett a szív maradt. Nagyon boldogok vagyunk, hogy begyűjtöttük az 5. helyet. Csak gratulálni tudok csapatomnak!