Leány junior döntő: Vasas-Csata finálét rendeznek vasárnap
10
2018
2018. március 10.  |  21:10
Ma délelőtt és délután megrendezték a leány junior országos döntőn a keresztjáték mérkőzéseit.

A BEAC-Újbuda és a Kecskemét összecsapásán az volt a tét, hogy melyik együttes küzdhet meg holnap az ötödik helyért, és melyik a hetedikért. Zana (15 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda) és Juhász (15 pont, 5 pattanó) volt az egyik, Schlégl (20 pont, 6 pattanó, 12 kiharcolt fault) pedig a másik oldal vezére, a két gárda pedig nem igazán bírt egymással az első félidőben (27-28). Az egészpályás letámadásra váltó BEAC a harmadik negyed második felében döntötte el a maga javára az összecsapást, amikor 10 pont fölötti előnyt harcolt ki magának a fővárosi klub (50-39). A zónára váltó Kecskemét öt pontra még visszaküzdötte magát az utolsó negyedben, amikor nagyon megállt a BEAC támadásban (50-45), de Horváth Bianka tanítványai nyertek végül (59-54).

A Szécheny KA és a Sopron is az ötödik helyért rendezett mérkőzésért szálltak harcba egymással. A győriek 6-0-val nyitottak, és az itt megszerzett előnnyel végig vezettek az első negyed során (16-14). Gyakorlatilag ugyanilyen forgatókönyv alapján zajlott a második felvonás is - a Szécheny Akadémia meglépett az elején (25-18), majd a Sopron kapaszkodott, Baffy (16 pont, 6 pattanó) triplájával alakult ki a félidő végeredménye (36-30). Hosszú kosárcsenddel kezdődött a harmadik negyed, majd Keita (12 pont) két kosarával 10 pontra lépett meg a Győr, amelyet tartott is ebben a szakaszban (58-47). A záró etapban próbálkoztak a soproniak, de sok eladott labdájukból könnyű kosarakat szerzett ellenfelük (67-52). Balogh Júlia (15 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) révén még bejött 10 ponton belülre a Sopron (71-62), de a Szécheny Kosárlabda Akadémia győzött (77-65). A soproniaknál Balogh testvére, Liza volt a legjobb (16 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda), míg a túloldalon a már említett Baffy-Keita duó mellett Rácz (16 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Biczó (19 pont, 16 pattanó) voltak a vezérek.

Az első elődöntőben a Vasas a házigazda DVTK-val ütközött meg. Az első félidő kiegyenlített volt, óriási csatát vívott egymással a két fél - a második negyed során ugyan többször is megpróbált meglépni az ezúttal is több lábon álló Vasas, de a miskolciak Kiss (14 pont, 7 pattanó), Frindt (16 pont) és Ocsenás (13 pont, 5 pattanó) vezetésével ott loholtak pasaréti ellenfelük után. A félidő végén mindössze 7 ponttal vezetett a Vasas (43-36), amely azonban a fordulás után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és pillanatok alatt 20 pontra növelte előnyét, itt pedig el is dőlt a mérkőzés. Skocovski Igor alakulata végül 28 pontos sikert aratott (84-56), így bejutott a fináléba.

Abba a döntőbe, ahova a Csata és a PEAC-KA Pécs szeretett volna bekerülni a második elődöntőben. Az első három negyed során nagy küzdelem folyt a pályán, és a magasembereiket folyamatosan megjátszó mecsekaljaiak szépen tartották magukat a tavalyi bajnok ellen. A Csata Angyal (23 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 6 szerzett labda) és Horváth (12 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével folyamatosan lépett el a Wentzel (23 pont, 5 pattanó) és Kovács (10 pont, 6 pattanó) vezette pécsiektől, a harmadik negyed után 12 pont volt a fővárosiak előnye (45-33). A záró játékrészben mindkét oldalon kiszakadt a pontzsák, és a Pécs hat pontra közelítette ellenfelét, újra nyílt volt a találkozó (50-44). Rendezte a sorokat Tursics Krisztián alakulata, és bár az utolsó percben négy pontra visszajött ellenfelük, a fővárosiak nyerték ezt az ütközetet (66-62).