Megkezdődik a leány junior döntő Miskolcon
08
2018
2018. március 8.  |  08:45
A tavalyi bajnok BEAC-Csata Újbuda KA "egyesülés" idén külön indult, és az eddigiek alapján a Csata DSE várható az élmezőnybe a két együttes közül, hiszen 12-2-vel megnyerték ezt a szakaszt Angyal Barbaráék. Az A csoportban kaptak helyet a budapestiek a hazai pályán szereplő, tavaly a nyolcadik helyen végző DVTK Akadémiával együtt. A dolog pikantériája az, hogy a Csata két idei vereségéből az egyik január 9-én, Miskolcon született, amikor a hazaiak 69-66-ra legyőzték ellenfelüket, márpedig most is saját közönsége előtt léphet fel a DVTK - amely egyébként 8-6-tal a negyedik helyen végzett az alapszakasz és a rájátszás után a piros csoportban. A kvartett harmadik tagja a Kecskeméti KC, amely 6-8-cal az ötödik lett, és bár a Csatát nem tudta elkapni, a mostani rendezővel 1-1-et játszott az alapszakaszban, a csoport negyedik tagját, a Szécheny Kosárlabda Akadémiát pedig oda-vissza megverte a rájátszás során. A győri klub keresztjáték után került a nyolcasdöntőbe, miután a rájátszást követően 3-11-gyel a piros csoport hetedik helyén végzett - a fehér csoportot megnyerő Szolnoki MÁV SE ellen idegenben egyetlen ponttal kikapott a csapat, de hazai pályán 15 ponttal győzött, így most ott vannak a legjobbak között.

A B csoportban a tavalyi ezüstérmes Vasas Akadémia a legnagyobb név, hiszen 11-3-mal a második helyen zárt a pasaréti klub a rájátszás után. A Csata másik veresége nekik köszönhető, január 17-én 59-57-re győzték le a később a tabella élén végző városi riválist - kikaptak azonban január elején a PEAC - KA Pécstől, február közepén visszavágott nekik a Csata, az alapszakaszban pedig decemberben ők is kikaptak Miskolcon a DVTK-tól. Az előbb említett pécsi együttes tavaly a hatodik helyen végzett, és a BEAC Újbuda KA mellett az egyetlen csapat (természetesen a hazaiakat leszámítva), amely idén Miskolcon nyerni tudott, még január 18-án győztek a mecsekaljaiak 99-97-re. Az előbb említett BEAC Újbuda tavaly még bajnok volt a Csatával közösen, idén azonban kevésbé megy az együttesnek, de ahogyan az előbb említettük, Miskolcon nyerni tudtak már ebben az idényben egyszer, amit egyébként a legjobbak sem mondhatnak el magukról. A négyes negyedik tagja pedig az a Soproni Darazsak Akadémia, amely egy éve a negyedik lett, az alapszakaszban a kiemelt B csoport hetedik helyére ért be, majd a rájátszásban a zöld csoportot 4-0-s, hibátlan mérleggel nyerte. A Széchenyi KA-hoz hasonlóan a soproniaknak is keresztjátékot kellett játszaniuk a nyolcba kerülésért, és az egyébként a piros csoportból érkező Dávid Kornél KA-t magabiztosan, kettős győzelemmel ejtették ki.

A torna nemcsak a végeredmény, illetve a mérkőzések alakulása miatt lehet érdekes, hanem azért is, mert rengeteg tehetséges játékos szerepel majd az eseményen. A teljesség igénye nélkül a Vasasban játszik a tavaly az U16-os Európa-bajnokságon ezüstérmet szerző Tóth Franka, Dombai Réka, Varga Alíz, Budácsik Dorottya négyes, valamint az U18-as 3x3 Európa-bajnokság győztese és MVP-je, Tóth Orsolya is, a Csata DSE-ben a szintén a tavalyi U16-os Eb-n második helyig jutó Mányoky Réka, Angyal Barbara, Boros Júlia és Madár Eszter, a hazaiaknál az U18-as válogatott Halász Zsófia, a Pécsnél az U16-osoknál szereplő Wentzel Nóra, illetve tavaly az U18-as nemzeti együttesben korosztályos Eb ötödik Kovács Kitti, vagy a Győrnél a szintén U16-os sikerekben szerepet játszó Szirony Dorina, és a sort még lehetne folytatni! Rendkívül jó alapokkal rendelkezik ez a korosztály, amely nemcsak utánpótlás szinten, hanem később a felnőttek között is sokra viheti.

A mérkőzéseket a Generali Arenában játsszák, a négynapos tornára a belépés ingyenes!