05
2018
Egyetemi bajnokság: Egyoldalú találkozók
2018. március 5.  |  19:35
Elég egyoldalú mérkőzéseket hozott az elmúlt hét a hölgyeknél a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban. Az ELTE BEAC 152 pontot dobva verte a Nyíregyházát, és a debreceniek sem maradtak sokkal 130 pont alatt az Eger ellen. A legszorosabb mérkőzésen a szombathelyiek közel 40 ponttal verték a PEAC-Pécs együttesét.

Női keleti csoport

ELTE BEAC - Nyíregyházi ESE 152-11 (41-5, 47-4, 32-0, 32-2)
Tüskecsarnok, 20 néző. V: Győrfi Rúben, Hegedűs Roland

ELTE BEAC: VARGA A. 14, HIZSNYIK 32/6, Kovács N. 10, ZELENÁK 16, LENDÉR L. 12. Csere: KULCSÁR B. 32/3, AHO M. 19/6, TAKÁCS E. 17/3.

Nyíregyházi ESE: Lizák K. 3/3, Bakó L. 2, Szabó Z., Tóth S. 2, Moldován E. 1. Csere: Haraszti P. 1, Molnár A., Tóth B., Beck K., Deák E. Edző: Hegedűs Ferenc.

Nyíregyházi Egyetem lelkes hallgatóiból álló csapata látogatott Budapestre az ELTE együtteséhez. A nyíregyházi csapatból hiányzott legjobbjuk, Fekete Dóra, de a vendégek így is vezettek néhány ügyes támadást. Az ELTE gárdája nagy kedvvel, motiváltan játszva aratott fölényes győzelmet lelkes, sportszerű ellenfele ellen.

Dr. Gyarmati István: - Most jön a neheze.

Hegedűs Ferenc: - Bízom benne, hogy a kosarazást nemrég kezdő csapatom a következő évadban már jóval nagyobb ellenállást tanúsít majd az olyan erős csapatok ellen, mint az ELTE BEAC.

Debreceni Egyetem - EKE EVSI 127-16 (38-4, 29-4, 29-4, 31-4)
Debrecen, Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium, 20 néző. V: Hegedűs I., Kokas S.

Debreceni Egyetem: KERNÁCS 15/3, ÚJ 15/12, RÚZSA-KISS-SCHUBERT 17/9, Papp 11/3, FOLTIN 22. Csere: Tóth 4, GÁL 22, SZABÓ R. 11/3, JÁVOR 10. Edzők: Kovács Imre, Jávor Barna.

EKE EVSI: Zsoldos 4, Szöllösi, Kiri 2, Pochyluk, Druzsba 8. Csere: Baráth 2, Vígh, Szabó D. Edző: Kátai Zsolt.

A debreceni csapat a mérkőzés elejétől kezdve uralta az összecsapást, az első tíz perc után egész tetemes, 34 pontos különbséget kiharcolva. A második negyed hasonló játékot hozott, a félidőre 59 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A vendégcsapat becsületes küzdésének eredményeként a második félidő első négy perce kiegyenlített játékot hozott (4-4), ám a hazaiak gyorsan rendezték soraikat, és a negyedben nem engedve több pontot ellenfelüknek magabiztosan nyerték a harmadik játékrészt is, ezzel tovább növelve előnyüket. Az utolsó negyedben is teljes erőbedobással játszó debreceni csapat több, mint százpontos különbséget alakított ki a mérkőzés végére.

Kovács Imre: - Próbáltam minden játékosnak megfelelő mennyiségű játékidőt biztosítani. A hétvégi bajnokihoz képest sikerült jobb százalékkal dobnunk, melynek meg is lett az eredménye. Ehhez és a győzelemhez gratulálok a csapatnak.

Kátai Zsolt: - A Debrecen erőfölénye abszolút kiütközött, ezt sejteni is lehetett, mivel a keretük is teljes volt. Reálisan tudtuk, hogy nem velük kell versenyeznünk, viszont igyekeztünk a lehetőségeinkhez mérten küzdeni. Igyekszünk ebből a meccsből is minél többet tanulni.

Női nyugati csoport

SzOESE - PTE-PEAC 82-44 (22-11, 13-12, 18-14, 29-7)
Szombathely, Egyetemi Csarnok, 100 néző. V.: Sabáli, Dr. Lipics.

SzoESE: SIMON 26/12, JAKUBOVICS 13, Balogh I., Uszkai 11, FEIGL 10. Csere: Horváth L. 4, PLÓZER 8, KOVÁCS K. 10. Edző: Szabó László.

PTE-PEAC: Hartmann 8, Krikler 9/3, ASZTALOS 15/3, RICK 8, Balázs 4. Csere: Scherer, Bátai, Besenyei, Propszt. Edző: Gyenge Gábor.

A Szombathely ragadta magához az első negyedben a kezdeményezést, de a szívósan küzdő, helyenként ügyesen kombináló pécsi csapat nem engedte, hogy hamar eldőljön a mérkőzés kimenetele, a második és a harmadik felvonásban is maradt a 10 pont körüli különbség. Aztán az utolsó etapban a hazaiak sebességet váltottak, és a játékukat ügyesen szervező, nagy mezőnymunkát végző, 13 ponttal, 10 szerzett labdával és 6 gólpasszal záró Jakubovics Dóra vezérletével bebiztosították a győzelmüket.

Szabó László: - Csak a mérkőzés elején és a végén játszottunk úgy, ahogy szeretnénk. Mindenki játéklehetőséget kapott, és többen is éltek vele.

Gyenge Gábor: - Jól küzdöttek a lányok. Gratulálunk a hazai csapatnak, megérdemelten arattak győzelmet!

BME-MAFC - TFSE 28-80 (5-32, 4-17, 9-22, 10-9)
Tüksecsarnok

BME-MAFC: Benkő 3/3, Vágvölgyi 2, Kardos 6, Édes 3/3, Horváth 12. Csere: Rózsa -, Szöllősi 2.

TFSE: Miháczi 4, Czivinger 14/6, Karlócai 14/3, Németh 19/9, Varga 6. Csere: Kováts 6, Fábián 9/3, Szeli 8, Agic -.

A mérkőzés első negyede után úgy tűnt, hogy a TFSE csapata pontrekordot ér el, de a második negyedtől a hazaiak már kevesebb labdát adtak el, és felállt védelem ellen már a vendégek támadójátéka is akadozott. A BME-MAFC csapatát továbbra is sújtotta gyenge dobószázaléka, így a fizikailag sokkal erősebb vendégcsapat simán nyerte a mérkőzést.