03
2018
2018. március 3.  |  21:50
Simán nyert Pakson az Olaj

A friss kupagyőztes a Debrecenből bronzéremmel hazatérő Paks vendége volt szombaton este. A két csapat az elmúlt években rendre pikáns mérkőzéseket játszott egymással a Gesztenyés utcai Sportcsarnokban, ezúttal az izgalom elmaradt, tükörsima Olaj-győzelem született.

Pedig a hazaiaknál debütált az új légiós, az amerikai hátvéd Ricky Tarrant is, aki kezdésként 17 perc alatt 7 ponttal, 2 gólpasszal, 1 labdaszerzéssel és 3 eladott labdával zárt.

A Perry-Vojvoda-Browning trió által vezérelt listavezető szép fokozatosan egyre nagyobb előnyre tett szert, már az első félidőben húsz volt közte. A szünet után visszaesett a tempó és a színvonal, a tolnaiaktól hiányzott az extra teljesítmény, a vendégek ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A végén még az is belefért, hogy a fiatalok is lehetőséget kapjanak – írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj KK 57–90 (14–22, 17–27, 16–16, 10–25)
Paks, ASE Sportcsarnok,  V.: Benczur T., Papp P., Ádám J. (Várhalmi Zs.)

ASE: Hinds 14/3, Ruják 7, Barnies 6/3, Eilingsfeld 5, Guinn 10/6. Csere: Ogunyemi 3, Tarrant 7, Gulyás 5/3, Pajor -, Garamvölgyi -.

Szolnok: Perry 9/3, Vojvoda 16/12, Ford 14/12, Milosevics 9, Andric 12. Csere: Tóth Á. 7, Browning 12/6, Kovács P. 3, Polyák 1, Rudner 3/3, Taiwo 2, Csák 2.

A második félidőben döntött az Alba

Nagyon fente a fogát a bajnok a Pécsre, amely ősszel megsemmisítő csapást (79-47) mért az Albára. Igaz, akkor a címvédő nem a legjobb periódusban volt, ráadásul sérülések is tizedelték. Teljes kerettel egyik gárda sem tudott kiállni ma este sem: a PVSK-tól két kulcsember is hiányzott, a korábbi albás bedobó, Supola Zoltán combsérülés miatt, Veljko Budimir pedig hátsérülés miatt. Ott volt viszont a MAFC-hoz távozó Nebojsa Dukics helyére szerződtetett Devin Clinton Brooks, aki – szintén nem teljesen egészségesen – 35 perc alatt 10 pontig, 8 lepattanóig és 5 gólpasszig jutott. A hazaiaknál is volt maródi, Alandise Harris személyében.

Izgalmas, ám kevésbé látványos volt az első játékrész, melyet inkább a vendégek uraltak, de nem szakadt le az Alba sem. A szünet után aztán helyre állt a rend, fordított, majd a végére el is húzott a Fehérvár. Brutális második játékrészt produkáltak támadásban és védekezésben egyaránt Lóránték. Hiába játszott nagyot az MK-negyeddöntő után ismét Antoni Csanád, ezúttal kevésnek bizonyult – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár – Pécsi VSK-VEOLIA 92–71 (20–20, 14–19, 32–15, 26–17)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcentrum  V.: Pálla Z., Török R., Jakab L. (Bodrogváry I.)

Alba: Hill 9, Mohammed 1, Simpson 3/3, Lóránt 21/6, Keller Á. 10. Csere: Kovács Á. 8, Pointer 14/3, Filipovity 7/3, Horton 19.

PVSK: Durham 16/9, Brooks 10/6, Antóni 20/12, Bíró 2, Sarlija 13. Csere: Demeter -, Harazin 6, Simon 4/3.