Férfi NB I B: Hosszabbításban őrizte meg veretlenségét a BKG Príma SE
26
2018
2018. február 26.  |  08:25
A második helyezett Budafok fogadta a harmadik Salgótarjánt a férfi NB I B zöld csoportjának rangadóján, és a budafokiak másodszor is legyőzték a nógrádiakat. A veretlen éllovas BKG hosszabbításban győzött Baján. A DEAC U23-as csapata és a SMAFC is "duplázott", mindkét gárda hétvégi mérlege 1-1 lett. Egy ifjú titán, a budafoki Lados Erik, valamint a rutinos Kálmán László is rontott dobás nélkül teljesítette bevetését, mindketten 20 pont fölé jutottak, és mindkettejük csapata győzött.

Ford Ivanics Budafok - Salgótarjáni KSE 81-69

"Tini-parádéval" nyerte a forduló rangadóját a Budafok, sziporkázott a 18 esztendős Lados Erik, aki rontott dobás nélkül (7/7 dupla, 1/1 tripla, 5/5 büntető) jutott el 22/3 pontig, és szedett emellett 7 lepattanót, valamint kioszott 8 gólpasszt. Az első három negyedet megnyerő hazai csapat győzelméhez azért néhány tapasztalt játékos jó teljesítményére is szükség volt, Fehér Csaba 15/3 pontig és 3 gólpasszig jutott, Tursics Krisztián 13/6 ponttal, 4 lepattanóval és 8 gólpasszal zárt, Wehner Zoltán pedig 10 ponttal, 4-4 lepattanóval, szerzett labdával és gólpasszal járult a rangadó megnyeréséhez. Nógrádi részről a légiós Angelo Rackley (22/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) próbálta leginkább megnehezíteni a hazaiak dolgát, Burai Róbert 12 pontot dobott, Sonyák Bála 10/6 ponttal és 6 lepattanóval, Jakab Péter pedig 9 ponttal és 10 pattanóval zárta a rangadót. Érdekesség, hogy a lepattanó csatát 37-31-re a Salgótarján nyerte, de a Budafok jobb csapatjátékot játszott, a gólpasszok tekintetében 25-18-ra múlta felül ellenfelét, és jobban is "vigyázott" a labdára, a hazaiaknak 11, a vendégeknek 18 eladott labdájuk volt.

EKE Eger KOK - DEAC U23 86-76

A harmadik negyed után még 1 ponttal a Kozák Márton (24/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Tóth Bence (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Godwin Omenaka (12 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda), Zsuga Tamás (10/6 pont) kvartett vezette debreceni fiatalok álltak jobban. A záró etapban azonban Mészáros Bence (20/9 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Illés Balázs (17 pont, 7 lepattanó), Szicsák Bence (17 pont, 6 lepattanó, 3-3 blokk és szerzett labda), valamint Pomázi Patrik (10/6 pont) vezérletével rá tudta kényszeríteni akaratát az egri gárda a vendégkre, és megnyerte az összecsapást.

Óbudai Kaszások - MOTAX Pápai KC 87-97

Az alsóházi rangadót - némi túlzással persze - a légiósok párharcaként is fel lehet fogni, hiszen a két oldalon a két amerikai hátvéd főszereplő volt. A vendégek légiósa, Ryan Cook meg sem állt 41/12 pontig, illetve 6-6 lepattanóig és gólpasszig 4 szerzett és 3 eladott labdával. Hazai részről Joseph Prophet 27 ponttal, 7 lepattanóval, 3 eladott labdával és 4 gólpasszal zárt. A pápai sikerben azért a legszebb napjaira emlékeztetően kosarazó Kálmán Lászlónak (23/15 pont, 2/2 dupla, 5/5 tripla, 4/4 büntető, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) is elévülhetetlen érdemei voltak, így aztán hazai részről hiába zárt 15/9 ponttal és 7 lepattanóval Vámos László, s dobott szintén 15/9-et Van der Meer Lóránd, vendégsiker született.

Bajai Bácska FKE - BKG Príma SE 84-94 hosszabbítás után

A rendes játékidőben úgy 25 percig a veretlen éllovas vendégek akarata érvényesült, akiknek nagyon nagy szükségük volt egy jó Tanács (Attilá)ra (26 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda), akit az első félidőben nem tudtak tartani a hazaiak. A Nagy fivérek ismét kitettek magukért, Botond 30/15 ponttal, 4 lepattanóval, 3 eladott labdával és 8 gólpasszal zárt. Öccsének, Benedeknek (7/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 9 gólpassz) a dobás nem ment, de jelentős mezőnymunkát végzett. Szünetben 16 pontos BKG vezetést mutatott az eredményjelző, és a harmadik negyed közepéig őrizte 15 pont körüli előnyét a listavezető. A harmadik negyed második felében az addig Pongó Martin (18/3 pont, 4 eladott labda) vezette hazaiaknál több játékos - Kovács Barnabás (21/15 pont, 7 lepattanó), Nagy Dániel (16 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Milos Vukicsevics (14/3 pont, 3 lepattanó) - teljesítménye is ugrásszerűen feljavult, miközben a vendégeknél megtört a lendület. A vérszemet kapó bajai csapat pedig fokozatosan csökkentette, majd ledolgozta hátrnyát, sőt a végén a győzelemért is támadhatott, de döntetlennel ért véget a rendes játékidő. A ráadást Nagy Botond, valamint a rendes játékidőben szinte észrevétlen Ruszlan Kakunov (8/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) egy-egy triplájára építve 8-0-lal kezdte a BKG, majd a folytatatásban Nagy Botond 6-ból 6 sikeres büntetőjével megőrizte veretlenségét a szigetszentmiklósi csapat.

DEAC U23 - SMAFC 76-63

A kiegyenlített első félidő után minimális különbséggel a Czukor Bence (16 pont, 6 lepattanó), Rátvay Tamás (15/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda) és Rátvay Balázs (13 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére alapozó vendég soproniak vezettek. Az összecsapás a harmadik negyedben dőlt el, ekkor egyértelműen a két nap alatt a második találkozójukat játszó hazaiak akarata érvényesült, akik a dupla-duplát elérő G. Omenaka (18 pont, 15 lepattanó), Kozák Márton (11 pont, 4 lepattanó), Kozák Bertalan (11 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Opre Roland (10 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), valamint a hatalmas mezőnymunkát végző Kósa Tamás (9/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 10 gólpassz) vezérletével nagy fölényben játszva megnyugtató előnyt szereztek a záró szakaszra, és a jó harmadik negyedüknek köszönhetően megnyerték a mérkőzést.

Falco KC U23 - SKC-Sportiskola 106-87

A remek dobóformát kifogó, összesen 17 hárompontos kosarat szerző hazaiakkal szemben minden negyedben volt egy rövidzárlatuk a soproniaknak, akik bár az első három negyedben többször is felzárkóztak, végül egyértemű szombathelyi siker született. Durázi Krisztofer (37/12 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz, 2 blokk) remekelt, igazi vezére volt a Falco fiataljainak, Kovács Benedek (24/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) is kitett magáért, Hódi Patrik 13/9 ponttal, 5 lepattanóval és 8 gólpasszal vette ki a részét a hazai sikerből, Bereczki Márk pedig 12/9 ponttal, 6 lepattanóval, 4-4 eladott labdával és gólpasszal zárta a találkozót. A soproni fiataloktól leginkább Kántor Olivér (29/3 pont, 4 eladott labda) megfékezése okozott gondot a szombathelyieknek, Buzsáki Bence 14/6 pontot és 3 lepattanót szerzett. Soproni részről még Polgárdy Ádám (13 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda 4 gólpassz) és Werner Viktor (12 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

Alba Fehérvár - SMAFC 77-86

A kiegyenlített első negyed után a Rátvay - Balázs (24 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Tamás (14/3 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) - fivérek vezérletével a második elején 10 pont fölötti előnyt szerzett a két nap alatt a második meccsét játszó SMAFC. A félidő hajrájában labdákat szerezve az elsősorban Aleksa Brbaklics (22 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda), Varga Máté (13/3 pont, 4 lepattanó), Keller Iván (13/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) és Joel Nshimba (10/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő fehérvári fiatalok 1 pontra feljöttek. A harmadik negyedben Berneczei László (24/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Kovács Benedek (13 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) kosaraival ha szűken is, de a SMAFC vezetett, a záró etap pedig a soproniaké volt. Elhúztak a vendégek, és a hajrában, az utolsó 2 percben egy 7-0-lal kerültek 10 ponton belülre a hazaiak.