20
2018
Férfi NB I B
2018. február 20.  |  02:11
A Hepp-kupa fináléja miatt csonka fordulót rendeztek múlt hét végén férfi másodosztályban. A piros csoportban a Miskolc gyenge dobóformája ellenére legyűrte az MTK Törökbálint csapatát, az ellentétes félidőket hozó, izgalmas alsóházi összecsapások pedig hazai sikerekkel értek véget. A zöld csoportban a Budafok a végén tette biztossá sikerét, elvéve a SMAFC hazai veretlenségét, a BKG pedig gond nélkül győzte le az Eger együttesét, a Pápa pedig a Falco a legjobbjait a kupadöntő miatt nélkülöző utánpótláscsapatát.

Piros csoport:

MEAFC - MTK Törökbálint 67-59
Igen gyenge, 1/15-ös hazai mezőnymutatója és a lepattanó csapata 38-36-is elveszítése ellenére is nyerni tudott a MEAFC, amely elsősorban Takács Dániel (14 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Máté Balázs 15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) eredményességének, valamint Drahos Gábor (8 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 10 gólpassz) és az egyetlen sikeres miskolci tripla elkövetője Kopasz Márton (9/3 pont, 9 lepattanó) mezőnymunkája révén kerekedett a törökbálinti gárda fölé. Hiába játszott a vendégeknél a mezőny legeredményesebb, legjobb játékosa, a dupla-duplával záró Boinitzer Dávid (23/6 pont, 11 lepattanó), időnként magára maradt, bár Szabó Tibor (11 pont, 3 lepattanó) is 10 fölé jutott. Ami még közrejátszott a miskolci sikerben, hogy a hazaiak kétszer annyi labdát szereztek, mint az MTK játékosai (14-7), valamint, hogy sokkal jobban dobták a büntetőket (18/22 81,81% illetve 23/35, 60%)

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Vásárhelyi Kosársuli 93-90
Ellentétes félidők mérkőzése lett az alsóházi rangadó, szünetben 11 ponttal ment a Jilling László (23/6 pont, 3 lepattanó), Baki Sándor (22/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Somogyfoki Péter (14 pont, 8 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), Tömösváry Máté (14 pont, 6 lepattanó) és Somogyfoki Szabolcs (12/3 pont, 4 lepattanó) vezette hazai együttes. Szünet után támadásban nagyot javult a Hódmezővásárhely, amely a 3. negyedben Vas Péter (21/12 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga Zalán (16/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Szabó Péter (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 6 gólpassz), Béres Nándor (10/6 pont, 3 szerzett labda) és Alekszandar Miletics (10 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével 4 pontra feljött, a záró etapot pedig 9-2-vel kezdve fordítani is tudott. A szakasz közepén a hazaiak egy 14-6-ot repesztve 5 ponttal elléptek, és az izgalmas végjátékban már nem adták ki a vezetést a kezükből, remek, kosarakban gazdag fordulatos alsóházi rangadót nyert meg a Bonyhád.

Calle Pubfood Békés - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr 76-68
A másik alsóházi rangadóra is mondhatjuk: ellentétes félidők meccse volt, szünetben 8 pontos előnye volt a két Bence, Nárai (17/3 pont, 7 lepattanó) és Ruják (15 pont, 6 lepattanó), valamint Puszta Dávid (12/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) vezette Győrnek. A három K.D., azaz a Danijel Krsztics (27/12 pont, 4 lepattanó)-Koma Dániel (19 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Kertész Dániel (13 pont, 9 lepattanó, 10 gólpassz) trió vezérletével szünet után már a hazai együttes akarata érvényesült, akiknél Gruda Gergely 9 perc alatt összehozott 10 pontot. Fontos tényező volt, hogy a tripla-duplától egyetlen lepattanóval elmaradó Kertész egymaga több gólpasszt kézbesített, mint ahány asszisztot a teljes győri gárda (8) jegyzett.

Zöld csoport:
Motax Pápai KC - Falco KC U23 74-48
A szombathelyi utánpótlás gárda legjobbjai a Falco első csapatával Debrecenben voltak a Magyar Kupa döntőn, de az első negyedben Verasztó Péter (12/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Bereczki Márk (11 pont, 7 lepattanó) és Lukács Döme (11/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével még jól tartották magukat a szombathelyi fiatalok. A folytatásban elsősorban Ryan Cook (16/6 pont, 10 lepattanó), a meglehetősen erős szombathelyi kötődésű Kálmán László (11 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Keller Vidor (10 pont, 4 lepattanó, 3 blokk) és Schveighoffer Péter (10) pont jóvoltából egyértelműen a pápai együttes irányított, amely végül magabiztos győzelmet aratott erősen tartalékos ellenfele ellen.

SMAFC-Ford Ivanics Budafok 59-74
A 39. percre 60-55-ös budafoki vezetéssel fordultak a felek, addig a Kovács Benedek (19 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda)-Berneczei László (16 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) duó vezetésével remekül tatotta magát a saját pályáján az összecapás előtt veretlen soproni egyeteni gárda. A végjátékban a nagyobb tapasztalatára, valamint elsősorban Varga Dániel (17 pont, 9 lepttanó), Wehner Zoltán 14/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), a Horváth Márton faultproblémái matt a szokottnál jóval többet játszó, s nyerőemberré előlépő a 41. életévét márciusban betöltő, s 14 perc alatt 12 pontot és 5 lepattanót szerző Tóth Szabolcs, valamint Tursics Krsztián (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 4 eladott labda, 6 gólpassz) eredményességére építve a vendégek végül 15 ponttal nyetek, de nagyon megszenvedtek a győzelemért - és a SMAFC hazai veretlenségének elvevéséért.

BKG Príma SE - EKE Eger KOK 93-68
A Nagy fivérek, Botond (27/21 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 11 gólpassz) és Benedek (13/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett lbda és gólpassz) villanásaira továbbá Reizer Roland (16 pont, 6 lepattanó) közeli kosaraira építve hamar ellépett 14-5-re az esélyeshez méltó játékkal kezdő Szigetszentmiklós, ám a negyed második felében elsősorban Papp Bendegúz (16/12 pont, 4 eladott labda) eredményességére építve feljött és egészen a 2. negyed közepéig tapadt a veretlen éllovasra az Eger. A félidő hajrájában Tanács Attila (11/3 pont, 6 lepattanó) ponterős játéka révén egy 16-2-vel 15 pontos előnyt szerzett szünetre a BKG.
A 3. negyed nagy dobópárbajt hozott, amelyben a vendégek a távolról veszélyes Szabó Gábor (12/6 pont, 4-4 szerzett labda és gólpassz), az időnként zsákolgató Csákvári Csab (10 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) a, valamint Szicsák Bence (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Illés Balázs (10 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz) révén újra csatlakozást találtak, állandósult a 15 pont körüli hazai vezetés. A szigetszentmiklósi siker a végén vált fölényessé elsősorban Kaluha Csaba (13/9 pont, 4 gólpassz) és Nagy Botond sziporkázó játékának köszönhetően, a tartalékos egriek sokáig jól tartották magulat.