Kerekesszékes bajnokság
20
2018
2018. február 20.  |  01:19
Miskolcon rendezték meg a kerekesszékes bajnokság 5.fordulóját. (A Soproni Sólymokegyüttese szabadnapos volt.)
Az első mérkőzésen a hazaiak, a DVTK csapata szoros mérkőzésen maradt alul a Törekvés BP. együttese ellen, ezt a harmadik negyed első 8 percében nyújtott jó teljesítményének köszönhetik a miskolciak.
A budapesti csapatban a mai napon hiányzott az egyik legjobb játékosuk Farkas László.

DVTK 32-42 Törekvés BP.
(6-10, 8-10, 10-12, 8-10)
Dobók:
DVTK : Antal József 12, Tápai János 8, Matusek Nikoletta Dr. 4, Tomolya Péter 6, Mézes József 2
Törekvés: OszolikPéter 15, Domonkos Roland 14. Weisz Róbert 9, Kiss Juhász Éva 2, Schober László 2

A második mérkőzésen a Törekvés csapata a Soproni Tigrisek ellen lépett pályára. A soproniak villám rajtot vettek első negyedben 16-0 volt az eredmény Magyar András tanítványainak.
A második negyedben is folytatódott Tigrisek remek csapatmunkája. A szorosabb harmadik negyed után az utolsó felvonásban tovább növelte az előnyét a bajnokságot vezető együttes.

Törekvés 33-63 Soproni Tigrisek
(0-16, 8-16, 17-15, 8-16)
Dobók:
Törekvés:
Oszolik Péter 8, Domonkos Roland 8, Weisz Róbert 7/3, Schober László 4, Kiss Juhász Éva 4, Dollenstein János 2
Soproni Tigrisek:
Taschner Kristóf 32, Sedric Roussel 12, Sodjine Motto Julien 10, Iszló Tamás 9.

Az utolsó mérkőzésen a miskolciak ellen játszottak a soproniak. A Tigriseknél azok is szerephez jutottak akik az előző mérkőzésen többet pihentek.
A közel 20 pontos siker azt jelenti, hogy megtartotta veretlenségét a soproni csapat, így nagy lépést tett a bajnoki cím eléréséhez.

Soproni Tigrisek 60-41 DVTK
(13-8, 20-10, 17-6, 10-17)