Hetedszer kupagyőztes a Szolnok
18
2018
2018. február 18.  |  19:25
Zsinórban nyolcadik Magyar Kupa döntőjét játszotta a Szolnok, a Falco pedig nyolc év után jutott el ismét a fináléba. Andric könnyű kosarával indult a meccs. A harmadik percben már 10-2-re vezetett az Olaj. Govens sportszerűtlen faultja után Andric értékesített egy büntetőt, majd Vojvoda egy triplát, 14-2-nél időt kért a Falco. A szolnokiak extrán, a szombathelyiek gyengén dobtak. Már 23-8 is volt az állás, innen lett 25-19 az első negyed vége. Borisov és Váradi is dobott egy-egy hármast.

Milosevics és Vojvoda triplájával folytatódott a játék, visszaállt minden. Egyik csapat sem vitte túlzásba a védekezést, potyogtak az üres helyzetek után szerzett kosarak. 39-29-nél időt kért a Falco, majd miután az Olaj egyre többet hibázott, 39-33-nál Alekszics is magához hívta övéit. A félidőre 46-35-tel mentek pihenőre a csapatok.

A fordulás után Borisov a negyedik kísérletéből a negyedik hármasát szerezte. Hiába volt gödörben a Szolnok, a Falco nem tudott élni a lehetőséggel. A harmadik negyed után 61-48 volt az állás.

Vojvoda ötödik hármasa után már tizenhéttel vezetett a csapata. A 36. percben, 73-58-nál még időt kért a Falco, a szolnoki tábor pedig már rákezdett az indul a busz rigmusra. 76-64-nél Perl sportszerűtlenül faultolta Fordot, aki csak egy büntetőt dobott be. Norfleet hármasával visszajött tízre a Falco, majd Ford távolról végleg megpecsételte a vasiak sorsát. A Szolnoki Olaj KK megérdemelten szerezte meg hetedik kupagyőzelmét, a Falco pedig továbbra is trófea nélkül áll – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82–67 (25–19, 21–16, 15–13, 21–19)