Papírforma eredmény Szolnokon
01
2017
2017. december 1.  |  21:12
A 3. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak ma este a felek a Tiszaligeti Sportcsarnokban. A Szolnoknál ezúttal Tóth Ádám kezdett Luksa Andric helyett. Alig kezdődött el a meccs, Kemal Karahodzsics kosarával máris megszerezte a vezetést a KTE. A magyar válogatott center vezérletével már 2-7 is volt az állás, Vojvoda aztán 9-9-nél kiegyenlített (a meccs első triplájával). Felváltva estek a kosarak, 18-12-nél már hattal mentek a hazaiak. Az első negyed 20-15-ös eredménnyel zárult.

A folytatásban sem változott a játék képe, Vojvoda hathatós közreműködésével az Olaj diktálta a tempót, a Kecskemét pedig - főként Karahodzics révén - futott az eredmény után. Hullámzó volt a meccs: előbb kétszámjegyűvé vált a különbség, majd visszajöttek a lila-fehérek, aztán a végén újra csak Pongó triplájának volt köszönhető, hogy látótávolságon belül maradtak a vendégek (44-36).

Visszaesett az iram a fordulás után, a harmadik negyedben jóval kevesebb pont született, mint korábban. Ez eleinte a KTE-nek kedvezett, amely kicsit közelebb tudta magát lopni a Szolnokhoz, de aztán végül egál lett az etap, így minden maradt a régiben, 59-51-ről következett a záró felvonás, melyet már Milosevics nélkül várt az Olaj.

Thompson is kiszállt a másik oldalról, bár nem adta fel Forray Gábor együttese, ezúttal ez csak a tisztes helytállásra volt elég. A jobb erőkből álló listavezető magabiztos és megérdemelt győzelmet aratott - írja a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - KTE-Duna Aszfalt 79-67 (18-15, 26-21, 15-15, 20-16)