30
Nov
2017
2017. november 30.  |  23:32
A Cegléd saját pályáján hamar nagy hátrányt összeszedve simán kikapott, a Diósgyőr viszont német földön, a Győr pedig Belgiumban aratott brvúros győzelmet a női Európa-kupában.

VBW CEKK Cegléd Spar Citylift Girona 54-83 (6-26, 19-25, 12-17, 17-15)

A spanyol együttes gyorsan - a Nagy-Bujdosó Nórát ezúttal is nélkülöző - ceglédiek tudtára adta: győzni érkezett a Gál József sportcsarnokba. 10-0-s Girona vezetés után, több, mint 3 és fél perc elteltével Makszimovics révén szerezte első pontjait a Cegléd. Nagyon ez sem törte meg a vendégek lendületét, 6 és fél perc elteltével 4-18-at mutatott az eredményjelző, s az igen egyoldalú első szakasz végén 20 ponttal vezetett a Girona, s legényegében el is dőlt a találkozó.

A második szalasz elején Makszomovics tett róla, hogy állandósuljon, s ne növekedjen a 20 pont körüli különbség. A 18. percben Popovics triplája és Medgyessy duplája után 16 pontosra csökkent a spanyol előny. Ekkor magasabb sebességbe kapcsolt a Girona s egy 11-2-vel 26 pontosra növelte előnyét, félidőben is ennyi volt a különbség.

Közel másfél perc elteltével Zsovár szerezte az első kosarat szünet után, ám erre zsinórban 6 ponttal felelve 30 pontosra nőtt a CEKK hátránya. A hátralévő időszakban kiegyenlített volt a játék, a spanyol csapat a vártnál jóval könnyebben - lényegében már az első negyedben eldöntve a meccset - nyert a jelek szerint hullámvölgybe kerülő Cegléd otthonában.

Cegléd: Medgyessy 4, POPOVICS 12/6, Katona 5, Mokango 8, MAKSZIMOVICS 18. Cs.: Kányási, Zsovár 2 ,Lelik 3/3, Ruttner Zs., Filopwicz V.

Rutronik Stars Keltern - Aluinvent DVTK Miskolc 63-72 (15-23, 16-13, 16-16, 16-20)

A hazaiak vezető találatára Pecková révén triplával felelt a Diósgyőr. Az ex-diósgyőri (és győri) Lihtarovics büntetői után a DVTK cseh erőcsatára újabb hármast vágott. Ezt követően megvillant Nagy és Engelman is, a szakasz közepén, Pecková harmadik triplája után már 17-9.re vezettek a miskolciak, s e 8 pontos előnyüket meg is tartották a negyed végéig.

A második szakaszt nagy elszántsággal kezdő néme együttes a negyed közepére nemhogy ledolgozta hátrányát, át is vette a vezetést. Ez azonban a jelek szerint túl sok erőt kivett a Keltern kulcsembereiből. A félidő egy egységes csapatként elővezetett 9-2-es Diósgyőr rohammal - benne egy fontos Burkholder tripla - zárult, szünetben 5 ponttal vezetett a magyar csapat.

Szünet után sokáig a DVTK akarata érvényesült, elsősorban Burkholder, Engelman, valamint a cserepadról az együttesnek sokat segítő Szabó Fanni eredményes játéka révén volt már 14 pontos előnye is a Diósgyőrnek, a negyed hajrájában azonban a szívósan küzdő Keltern egy 10-1-gyel 5 pontra feljött.

Éedekesen alakult a záró etap. Előbb Burkholder vezérletével ellépett 10 ponttal a Diósgyőr, majd két triplára építve egy 10-0-lal ledolgozta hátrányát a Keltern. E kiélezett helyzetben Szabó Fanni lépett elő vezérré. Triplájára még a másik ex-diósgyőri, Ciappina révén hármassal felelt a Keltern, ám büntetője, majd duplája a hajrában egy a végső győzelmet jelentő 9-0-s DVTK rohamot indított útjára, így a Diósgyőr idegenben szerzett értékes győzelemmel zárta a csoportkört.

Diósgyőr: Nagy D. 8/6, BURKHOLDER 18/6, Engelman 11/3, PECKOVÁ 13/9, MELNIKA 6. Cs.: SZABÓ F. 13/6, Zele 3, Bach, Kiss A.

Namur-CMB Cargo UNI Győr 62-63 (11-17, 13-12, 19-15, 19-19)

Goree révén a Győr szerzett vezetést, s Völgyi Péter együttese végig uralta, íránytotta a nyitó etapot. A szalasz közepén Goree és Fields eredményességére, no meg a hatékony védekezésre építve 11-5-re vezetett a Győr, s ahhoz, hogy ezt az előnyt a szakasz végéig megtartsa kellett Krivacsevics hármasa.

A második etap elején a Győr válogatott centere újabb triplát küldött a helyére. Volt már 10 pont fölötti előnye is a magyar együttesnek, amely a félidő hajrájában megállt támadásban, így az utolsó 3 és fél percben egy 8-2-vel 5 pontra feljött a Namur.

A második félidőt 9-0-s rohammal kezdte, s fordított a hazai csapat. Szerencsére a győriek megukra találtak, s a szakasz közepén egy 9-1-gyel - benne egy fontos Stepanová-triplával - visszaszerezték a vezetést. A szakasz hajrájában váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a záró etap előtt 1 ponttal a győriek vezettek.

Ezt 6-1-gyel indítva 6 ponttal megugrott a Győr, ám egy 6-0-lal 6 és fél perccel a befejezés előtt abszolút fifty-fityre (50-50) alakította az állás a Namur. Az izgalmas végjátékban győri részről a két büntetője után triplát vágó Fields lépett elő vezérré. Váltott vezetéssel haladtak a csapatok. 27 másodperccel a befejezés előtt az addig pont nélküli Czank Tímea triplájával 2 pontos előnyt szerzett a magyar csapat, Időt kértek a belgák, s 7 másodperccel a vége előtt bünettődobáshoz jutottak. Az első bedobta, a másodikat kihagyta a hazai játékos, Simon leszedte a lepattanót - nyert a Győr, amely ezzel visszavágott a 10 pontos hazai vereségért.

Győr: CZANK 3/3, FIELDS 18/6, Varga Zs.4, KRIVACSEVICS 11/6, GOREE 15. Cs.: Simon 5/3, Stepanova 7/3, Laklóth.

Fotó: fiba.com