Biztosan hozták a kötelezőt
04
2008
2008. február 4.  |  11:40

Az elsõ körbõl elmaradt, eredetileg a két ünnep közötti idõszakra kiírt bajnokit pótolt szombaton este a Marso-Vagép NYKK NB I. A csoportos férfi kosárlabdacsapata.   A sereghajtó Vásárhely elleni gyõzelemre a tabellán elfoglalt hetedik helyezés megszilárdítása miatt volt szükség.

A meccs elsõ szakaszának leírásához elég lenne elõvenni az utóbbi találkozók tudósításait, és azokhoz hasonlóan Srdjan Helbichet dicsérni. A horvát center neve mögött az elsõ negyedben 12, húsz perc játék után 18 pont szerepelt, így újra vezére volt a házigazdának. Mondhatni, a meleg pillanatokban õ oldotta meg a helyzetet, hiszen akadozott a nyíregyháziak játéka.  A hazaiak olykor siettették a befejezést, a nagy rohanás pedig kedvezett a vásárhelyi stílusnak, ám szerencsére a Csongrád megyeiek nagyon rossz hatásfokkal céloztak. Így aztán az elsõ etap derekára átvette a vezetést az NYKK, a második részben már tíz pont is volt az elõnye, de igazán megnyugtatóvá csak a harmadik negyed elején látott 9–0-ás szakaszt követõen vált a differencia.

Hogy mégse legyen lefutott a meccs, arról a negyedik negyed felütéseként két vendég tripla gondoskodott, ám amikor hat pontra csökkent az elõny, akkor Mouton és Buchanan is a gyûrûbe varázsolt egy-egy triplát. Sitku Ernõ hozta a tõle megszokott ponterõs játékot, Brane Savicnak viszont nem nagyon ment a játék, de kilenc gólpasszig azért eljutott. Hozta tehát a kötelezõt a Déri-legénység, ám végzõdjön bárhogy ez a mostani bajnokság, a sorozat nem errõl a mérkõzésrõl marad emlékezetes.

Marso-Vagép NYKK–Vásárhelyi KS 94–80 (25–23, 22–19, 24–17, 23–21)

Bujtosi csarnok, 800 nézõ, v.: Király, Pozsonyi, Jobbágy.

NYKK: Savic 2, Buchanan 18/12, Mouton 15/6, Sitku 22/9, Helbich 26. Csere: Trepák 7/3, Siska, Krasznai, Nagy K. 2, Farkas A. 2. Edzõ: Déri Csaba.

Vásárhely: Drahos 21/3, Brooks 20/9, Freeman 4, Kováts R. 8, Gémes 8/3. Csere: Babut 10, Szögi 6, Böszörményi 3/3. Csorba. Edzõ: Czuprák László.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 9–12, 8.: 20–16, 13.: 32–29, 16.: 45–35,22.: 56–42, 23.: 60–44, 27.: 67–52, 31.: 71–65, 35.: 83–69, 37.: 88–73.

Déri Csaba: – A kötelezõ gyõzelmet végül fölényes különbséggel hoztuk és néhány játékosom egészen bíztató teljesítményt nyújtott.

Czuprák László: – A nyíregyházi centerek, illetve a mi nagyon rossz dobószázalékunk megpecsételte a sorsunkat.